Nechceme malovat pomyslného čertíka na zdivo, ale jsou jisté situace, kdy vás stavba betonového plotu https://www.montazmpc.cz/sluzby/ může srazit na kolena. Doslova nebo obrazně.
Nemáte potřebný fyzický fond – stavíte-li zídku z cihel, je to celkem pohoda, neboť jedna cihla váží něco kolem tří až pěti kilogramů, a každou z nich berete jen do jedné ruky, aniž byste museli nějak významně posilovat a trénovat. Stavíte-li oplocení z betonových desek a sloupků, tedy z odlévaných prefabrikovaných dílců, setkáváte se se zcela odlišnou hmotností, a rázem se povaha vaší práce mění. Namísto pětikilové cihly berete do rukou třicetikilové sloupky a sedmdesátikilové desky. Manipulace s takovým materiálem je celkem snadná, stavíte-li pouze přízemní soklík, zčásti zapuštěný do země nebo pokládaný na zem, a na něj budete vkládat dřevěné palubky či latě. Tehdy se desky pouze přenáší nízko nad zemí a žádnou mechanizaci ani nepotřebujete. Pokud ovšem bude plůtek vyšší a vy musíte desky zvedat do výšky dvou metrů, pak to bez mobilního jeřábu půjde velmi těžko, a riskujete i vážný úraz.
Je to křehké – o tom, že prefabrikáty jsou nejen těžké, ale i velmi křehké, se někteří lidé již přesvědčili, když jim nedopatřením deska upadla na zem a praskla. Rázem máte problém, zbytečně vyhazujete peníze a nemáte-li zrovna u sebe nějakou desku náhradní, musíte objednávat další, a zas řešit dopravu na místo určení. Tomu všemu se lze vyhnout, jestliže si objednáte stavbu betonového plotu od profesionálů.
A co výkop – výhodou betonových plotů je, že nemusíte hloubit výkopovou jámu po celé délce parcely, jako je tomu u cihlové zdi, zde stačí jen vykopat díry pro sloupky. Jenže co když je zemina jílovitá a vám dá pořádně zabrat? Anebo zrovna narazíte na nějaké skalisko, kterému se nelze vyhnout? Pak jste v koncích a tam, kde končí amatéři, nastupují profesionálové s potřebnou technikou a zkušenostmi.